, ,

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴)

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴) به بررسی و درک متقابل شخصیّت های زئوسی پرداخته می شود و در ادامه با ذکر مواردی به بحث پرهیز از قضاوت اشتباه خود و دیگران و آشنایی با نقاط ضعف و قوت و حساسیت های مردم بیشتر آشنا خواهید شد.

تیپ‌ شناسی شخصیت (قسمت ۴)

سرفصل های آموزشی این دوره شامل :

  • ۱) درک متقابل به کمک تیپ شناسی شخصیّت
  • ۲) پرهیز از قضاوت اشتباه دربارۀ خود و دیگران
  • ۳) آشنایی  با نقاط ضعف و قوّت و حسّاسیتهای مردم

 

تیپ‌ شناسی شخصیت

تیپ‌ شناسی شخصیت

اگر بخواهید برای افزایش اعتماد به نفس یا عزت نفس خود یک کار زیر بنایی انجام دهید باید با شناسایی نقاط ضعف و قوت به کمک تیپ شناسی شخصیّت در این فایل صوتی آموزشی به یک خودباوری و تقویت عزت نفس برسید.

ما باید بتوانیم به درک متقابل برسیم و زمانی می توانیم دیگران را درک کنیم که درک و شناخت درستی از گروه ها و تیپ های شخصیتی داشته باشیم که در این فایل صوتی به آنها اشاره می کنیم.

در ارتباطات ما باید بتوانیم از اصتحکاک های به وجود آمده نظیر منازعات،اختلاف نظرها،مشکلات،بگو مگوها و غیره که بصورت جدی روی کیفیت ارتباطی ما لطمه وارد میکند رسیدگی کنیم و به حداقل ممکن کاهش دهیم.

برای اینکه بتوانیم با مخاطبان خود بدون داشتن مشکلات و اصتحکاک بالا بتوانیم ارتباط موثر و موفقی برقرار کنیم باید قدم اول را برداریم که این قدم شنایی نقاط ضعف و جدی گرفتن آنها می باشد.

در ارتباطات دو سویه یا چند سویه مانند شرکت ها و سازمان ها و گروه ها نباید از نقاط ضعف و حساسیت های دیگران هم غافل باشیم . باید در اولین مرحله آشنایی با تیپ‌شناسی شخصیت یاد بگیریم که تیپ شخصیتی زئوس در اکثر صاحبان مشاغل وجود دارد .

اگر شما با همچنین آدم هایی در حال ارتباط هستید یا کار می کنید  باید با درک سیگنال های مطمین باشید آیا رفتار زئوسی در آنها وجود دارد یا نه ؟

شناسایی سرنخ های زئوسی

باید بدانید شخصیت های زئوسی دوست دارند حرف اول و آخر را باید خودشان بزنند و پول و قدرت اهمیت بالایی برای آنها دارد. پس بدانید بصورت ناخودآگاه شما با سه سرنخ اصلی از تیپ های زئوسی آشنا شدید.

حالا اگر کارمند باشید و بخواهید از کارفرما مرخصی بگیرید از چه روشی برای ارایه درخواست استفاده می کنید ؟ آیا وارد فضاهای احساسی و عاطفی می شوید و همسر خود را بهانه کرده یا مریضی دیگران یا مشکلات را بهانه کرده و درخواست خود را می دهید ؟

در چنین موردی احتمال موافقت توسط کارفرمای شما با تیپ شخصیت زئوسی سخت است چرا که بدانید شخصیت های زئوسی به جای قلب از دریچه مغز به موضوع می نگرد و چنین شخصیت هایی دارای یک قلب یخی می باشند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر بصورت کامل دعوت می کنیم فایل صوتی زیر را دانلود و مورد توجه قرار دهید.

 

برای دانلود فایل صوتی ۱۱ دقیقه‌ای کافیست اینجا کلیک کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید